☝️Національний банк України пропонує ⏳надати додатковий час фінансовим установам для складання та подання фінансової звітності, складеної на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі.

‼️Так, регулятор упродовж 2021 року ❌не застосовуватиме до надавачів фінансових послуг заходи впливу за порушення строків подання такої фінансової звітності. Водночас відповідна звітність має бути подана до 31 грудня 2021 року.

☝️Для цього Національний банк ✔️розробив та ✔️пропонує для обговорення з ринком відповідний проєкт постанови Правління. 🔺Упродовж січня-червня 2021 року тривав процес ✔️запровадження та ✔️налаштування системи фінансової звітності. Тому упродовж цього періоду фінансові установи ❌не мали змоги подавати фінансову звітність до системи. Крім того, сьогодні надавачі фінпослуг ще продовжують 💻реєструвати свої корпоративні профілі в системі, а це є обов'язковою умовою для початку подання фінансової звітності.

Отже, 🏦Національний банк вирішив надати ⌛️додатковий час для складання та подання фінансової звітності за 2020 рік, проміжної фінансової звітності за 2021 рік (🔸перший квартал, 🔸перше півріччя, 🔸дев’ять місяців), які складені на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами у форматі XBRL до системи фінансової звітності. ‼️Водночас надавачі фінансових послуг мають дотримуватися встановлених строків подання до Національного банку👇:
🔺даних фінансової звітності у форматі XML відповідно до Реєстру показників, який розміщений на вебсайті НБУ;
🔺фінансової звітності в іншому форматі, ніж XBRL, якщо таке подання передбачено діючими нормативно-правовими актами Нацкомфінпослуг/Держфінпослуг та прийнятими на їх заміну актами НБУ.

Громадське обговорення триватиме упродовж 1️⃣ місяця. Національний банк приймає пропозиції та зауваження до 30 серпня 2021 року.

Надіслати їх можна:
🔹електронною поштою за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.;
🔹поштою за адресою: вул. Інститутська, 9, м. Київ-8, 01601